Proč spolupracovat s jednou realitní kanceláří?

Mnoho prodejců a pronajímatelů nemovitostí se mylně domnívá, že nabídka přes více RK pomůže rychlejšímu obchodu, opak je však pravdou. Pokud se Vaše nemovitost objeví na jednom serveru vícekrát, působí dojmem, že se jí nedaří prodat a majitel se jí chce zbavit. Pokud nemovitost nabízí více kanceláří, neznamená to, že bude inzerovaná na více místech, ale že bude inzerovaná vícekrát ve stejných médiích a často ještě s jinými parametry (cena, plocha atd), tím dochází k degradaci této nabídky.

Při komunikaci s jednou RK a jedním makléřem máte pod kontrolou jednotnou strategii prodeje. Víte, kdo provází klienty na prohlídku Vaší nemovitosti. Komunikujete pouze s jedním obchodníkem, šetříte tím svůj čas a náklady. K jednomu makléři si získáte osobnější vztah a důvěru, která je pro úspěch obchodu nenahraditelná. V opačném případě brzy ztrácíte přehled a po čase Vás neustálé prohlídky a komunikace s několika makléři začne obtěžovat. Makléř Vás nenutí do bezdůvodného snižování ceny vlivem rivality s jinou RK. Snaží se prodat Vaši nemovitost za předem dohodnutou cenu a Vy jste ušetřeni desítkám telefonátů dalších makléřů, kteří by tlačili Vaši prodejní cenu dolů.

Informace

Váš makléř Vás pravidelně informuje o stavu prodeje, zasílá statistiky o návštěvnosti inzerátu. Tato data nejsou ničím zkreslena, jelikož všichni, kteří projevili zájem o Vaši nemovitost, kontaktovali právě Vašeho makléře. Máte přehled o všech potenciálních klientech a znáte výsledek jejich zájmu. Snadno a přesně tak lze určit další strategii prodeje.

Ti nejlepší profesionálové uzavírají výhradní smlouvy o spolupráci, pracují s poptávkou a díky tomu logicky i úspěšně prodávají. Dobrý makléř je průvodcem a rádcem při prodeji Vaší nemovitosti.