Nabízím pronájem

Pokud jste se rozhodli pronajmout nemovitost, ušetříte mnoho času, práce a starostí, pokud se rozhodnete spolupracovat s jednou realitní kanceláří. Stačí se spojit s některým z našich makléřů a domluvit se emailem nebo telefonicky na postupu, který by Vám nejvíce vyhovoval.

Pro začátek je možné si vyměnit potřebné informace včetně fotografií pouze emailem. Ideální je ovšem schůzka přímo v pronajímané nemovitosti, při té příležitosti se domluví podmínky spolupráce a makléř nafotí kvalitní fotografie pro co nejlepší prezentaci bytu na webových serverech. Makléř domlouvá prohlídky nemovitosti dle Vašich možností. Pokud máte málo času, můžete za podpis svěřit makléři klíče od nemovitosti a on všechny prohlídky obstará za Vás. Jakmile bude mít vážného zájemce, domluvíte si schůzku a Vy se rozhodnete, zda Vám budoucí nájemník vyhovuje. Pokud budete souhlasit, domluví se potřebné termíny a zájemce s námi sepíše rezervační smlouvu a složí rezervační poplatek. Poté pro Vás vypracujeme všechny potřebné smlouvy a zároveň poskytneme veškeré právní a administrační poradenství. Po podpisu nájemní smlouvy se rezervační poplatek stává provizí realitní kanceláře, to znamená, že pro Vás jsou naše služby zdarma.

Budeme rádi, pokud se na nás obrátíte a uděláme vše pro vaši spokojenost.

Hledám pronájem

Jak na to…….

  • Vyberte v nabídce nemovitostí vhodnou nemovitost a kontaktujte makléře k domluvení prohlídky nemovitosti. Pokud Vás žádná nemovitost z nabídky nezaujala, máte možnost zadat parametry hledané nemovitosti do kontaktního formuláře. Na Vaši emailovou adresu Vám budeme následně zasílat nabídku nemovitostí, které splňují Vaše kritéria.
  • Prohlídku nemovitosti vede zkušený makléř, který Vás seznámí s faktickým a právním stavem nemovitosti a zodpoví Vám Vaše dotazy.
  • V případě zájmu o pronájem nemovitosti se sepisuje rezervační smlouva. Touto smlouvou se zavazujete vybranou nemovitost pronajmout, realitní kancelář se zavazuje tento pronájem zprostředkovat a ukončit inzerci a jednání s případnými dalšími zájemci.
  • Naší realitní kanceláří je vypracován návrh nájemní smlouvy na nemovitost, která je po připomínkách obou smluvních stran podepsána. Při podpisu smlouvy je obvykle v hotovosti nájemcem složena kauce, která je vratná při skončení nájmu.  Dle nového občanského zákoníku platného od 1.1.2014 tato kauce může být až do výše šestinásobku měsíčního nájemného. Dále je nájemcem zaplacen pronajímateli nájem na první měsíc pronájmu.
  • Pronajímatel a nájemce si za účasti makléře předají nemovitost. O předání nemovitosti se sepisuje předávací protokol. Součástí předání je předání klíčů od nemovitosti, v případě domluvy obou stran i převod odběru médií dodávaných do nemovitosti (elektřina, plyn, atd.).